Αγώνας Δρόμου - Δελφοί - Ολυμπία - 255 χιλ

Αποτελέσματα

Η Εξέλιξη των Αγώνων

 

Λόγω της συνεχούς βροχόπτωσης των προηγούμενων ημερών που έχει σαν συνέπεια το κακοτράχαλο της διαδρομής, δόθηκε 1 ώρα παράταση στο κλείσιμο των σταθμών από το Ρίο και μετά.

8ος Δόλιχος Δρόμος (Τελικά Αποτελέσματα 2019)
        ST. 1 ST. 3 ST. 5 ST. 8 ST. 11 ST. 13 ST. 16 ST. 18 ST. 20 ST. 24 ST. 27 ST. 29
        ΙΤΕΑ ΓΑΛΑ-ΞΕΙΔΙ ΕΡΑ-ΤΕΙΝΗ ΜΑΡΑ-ΘΙΑΣ ΡΙΟ ΠΟΥΡΝΑ-ΡΟΚΑΣΤΡΟ ΜΙΡΑΛΙ ΚΑΛΟΥ-ΣΙ ΚΑΛΕΝ-ΤΖΙ ΖΗΡΕΙΚΑ ΚΡΥΟ-ΝΕΡΙ ΟΛΥΜΠΙΑ
          16,6 21,1 28,6 33,7 20,8 23 15,4 16,7 31,9 23,1 12,95
# ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ No 11,1 27,7 48,8 77,4 111,1 131,9 154,9 170,3 187 218,9 242 254,95
1 ΒΑΜΒΑΚΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 16 1:06 2:47 5:06 8:37 13:11 17:10 21:10 23:50 26:30 31:45 36:05 38:55
2 ARMIN WUNDER 4 1:12 2:50 5:19 9:23 13:40 17:39 22:31 25:25 28:50 36:00 40:36 43:11
3 PETER LESTAK 11 1:05 2:49 5:26 9:37 14:35 19:05 23:53 27:00 30:35 37:47 42:25 45:21
4 ΤΣΑΠΟΥΡΑΣ  ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 22 1:04 2:35 4:49 8:30 13:15 17:35 22:38 25:56 30:25 38:23 43:05 45:55
5 ILOTT MARTIN 2 1:08 2:59 5:54 10:40 15:51 21:12 25:50 28:50 32:15 39:56 44:50 46:54
6 ΖΑΧΑΡΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 19 1:07 2:49 5:24 9:39 14:37 19:03 23:44 27:00 30:25 38:23 43:30 46:58
7 ΠΟΠΑΣ ΙΟΥΛΙΟΣ 9 1:18 3:11 5:48 10:12 15:14 20:26 25:49 29:15 32:47 40:15 44:30 47:25
8 BRANDT MICHAEL 5 1:12 2:50 5:29 10:00 15:43 20:56 25:50 29:10 33:00 40:30 46:17 48:45
9 ΒΑΡΑΔΑΣ ΗΛΙΑΣ 8 1:18 3:11 5:48 10:12 15:18 20:26 25:48 29:15 32:47 40:15 45:21 48:54
10 HERGER URSULA 3 1:07 2:52 5:28 9:36 14:37 19:09 24:13 27:15 31:35 40:35 46:10 48:54
11 ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 23 1:00 2:36 4:49 8:19 12:25 16:06 20:25 24:05        
12 ΔΟΥΡΟΥΝΤΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 18 1:13 2:52 5:10 8:42 13:04 17:39 22:15 25:40        
13 LORENZEN HENNING 13 1:09 2:51 5:30 9:41 14:53 19:49 25:35 28:00        
14 SKYTTE SOREN 7 1:08 2:54 5:30 9:41 14:59 19:55 25:50          
15 ΚΟΝΤΗΣ  ΝΙΚΟΛΑΟΣ 21 1:00 2:43 5:28 9:34 14:36 19:04            
16 MOELLER KENT 1 1:09 2:54 5:30 9:41 14:51 19:46            
17 ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 14 1:11 3:01 5:53 10:40 15:48 21:19            
18 BOCHONS EUSEBIO 10 0:54 2:16 4:26 7:33 12:06              
19 ΣΚΟΥΡΤΑΝΙΩΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 24 1:10 2:57 5:35 9:30 14:56              
20 ΜΗΤΣΟΥ ΘΩΜΑΣ 15 1:10 3:02 5:55 10:38 15:45              
21 ΖΙΑΜΠΑΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 6 1:07 2:53 5:28 9:39                
22 ΔΡΑΚΟΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ 20 0:54 2:15 4:11                  
  ΜΠΕΣΥΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 17                        

 

 

3ο Πάμε Ρίο (Τελικά Αποτελέσματα)
        ST. 1 ST. 3 ST. 5 ST. 8 ST. 11
        ΙΤΕΑ ΓΑΛΑΞΕΙΔΙ ΕΡΑΤΕΙΝΗ ΜΑΡΑΘΙΑΣ ΡΙΟ
# ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ No 11,10 16,6 - 27,7 21,1 - 48,8 28,6 - 77,4 33,7 - 111,1
1 ΣΤΑΘΑΤΟΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ 153 00:57 02:32 05:04 08:31 12:45
2 ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ 154 00:57 02:32 05:04 08:31 12:45
3 ΚΟΚΟΒΙΚΑΣ ΑΛΕΞΙΟΣ 157 00:57 02:32 05:04 08:31 12:45
4 ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ ΙΩΑΝΝΗΣ 152 01:03 02:38 05:22 09:04 13:48
5 ΒΡΟΥΒΑΚΗΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣ 163 01:06 02:56 05:50 09:53 15:18
6 ΧΑΤΖΗΣ ΑΔΑΜΑΝΤΙΟΣ 155 01:09 02:59 05:54 10:40 15:39
7 ΓΕΩΡΓΑΝΤΑΣ  ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 164 01:17 03:02 05:56 10:40 15:39
8 ΠΑΡΛΑΠΑΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 161 01:16 03:10 05:56 10:40 15:52
9 ΑΣΤΕΡΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 160 01:12 03:18 06:42 11:50  
  ΜΠΑΞΕΒΑΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 158          
  ΒΡΑΒΟΡΙΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 156          
  ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 159          
  ΜΠΑΤΖΟΓΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 151          

 

1ο Ρίο - Ολμπία (Τελικά Αποτελέσματα)
        ST. 13 ST. 16 ST. 18 ST. 20 ST. 24 ST. 27 ST. 29
        ΠΟΥΡΝΑ-ΡΟΚΑΣΤΡΟ ΜΙΡΑΛΙ ΚΑΛΟΥΣΙ ΚΑΛΕΝΤΖΙ ΖΗΡΕΙΚΑ ΚΡΥΟΝΕΡΙ ΟΛΥΜΠΙΑ
          23 15,4 16,7 31,9 23,1 12,95
# ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ No 20,8 43,8 59,2 75,9 107,8 130,9 143,85
1 ΔΡΟΣΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 105 2:15 5:04 7:15 9:39 14:37 18:00 20:37
2 ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΟΣ 106 2:15 5:04 7:15 9:39 14:37 18:00 20:37
3 RAIS EMILIA 104 3:27 7:35 10:25 13:12 20:00 24:37 27:26
4 ΣΕΚΙΟΥ ΜΑΡΙΑΝΝΑ 102 3:39 8:15 11:00 14:25 22:23 27:05 29:55***
5 LESZKO ADAM 103 2:26 5:42 8:10 10:40 17:11    
6 ΝΤΑΣΙΟΣ  ΑΝΤΩΝΗΣ 101 2:26 5:41 8:20        
7 ΓΕΡΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 107 4:24 9:50 13:10        
  ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΜΑΚΗΣ 108              

 

*** Η ΣΕΚΙΟΥ ΜΑΡΙΑΝΝΑ ακυρώθηκε λόγω ανάρμοστης συμεριφοράς προς τους εθελοντές και απρέπεια προς τον Αρχαιολογικό χώρο.

 

 

 

 

ΔΟΛΙΧΟΣ 2018 Τελικά Αποτελέσματα

RANK NAME COUNTRY No ST. 5  ERATINI KM.48,8 ST. 8  MARATHIAS  KM.77,4 ST. 11      RIO  KM.111,1 ST.17  VALMADOURA KM.162,2 ST.20  KALETZI KM.187,0 ST. 26  PERSENA  KM.232,8
FINISH OLYMPIA KM.255,0
1 FORSELL MARKO FINLAND 7 05:13 08:36 12:44 20:49 25:22 33:30 37:24
2 ΚΑΡΑΙΩΣΗΦ ΗΛΙΑΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗ 33 04:37 08:06 12:44 21:19 26:10 34:23 37:43
3 TORJUSSEN PETER DANISH 3 05:25 09:36 14:22 24:26 29:47 39:35 42:47
4 ΜΠΕΣΥΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗ 24 06:13 10:09 15:05 25:04 30:29 39:35 43:41
5 ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗ 32 05:19 09:36 14:51 25:53 32:10 41:58 45:25
6 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ  ΜΙΧΑΗΛ ΕΛΛΗΝΙΚΗ 25 05:51 09:58 15:45 26:00 32:06 42:07 46:18
7 ILOTT MARTIN BRITISH 4 06:18 11:00 16:11 26:30 32:06 42:10 46:25
8 ΤΣΑΠΟΥΡΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗ 15 05:04 08:40 13:18 24:17 30:35 42:15 46:56
9 KIRK PETER BRITISH 11 05:18 09:30 14:46 25:18 32:18 42:15 47:11
10 ΠΑΡΛΑΠΑΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗ 16 05:49 10:04 15:07 25:58 32:10 42:07 47:35
  HERGER URSULA SWITZERLAND 1 05:36 09:46 15:04 26:00 32:18 Εγκατέλειψε
  ΚΟΝΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗ 14 05:12 09:20 14:31 25:07 Εγκατέλειψε
  ΠΛΙΟΥΓΟΥΡΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗ 12 05:10 09:36 15:06 26:26 Εγκατέλειψε
  ΜΑΤΘΑΙΟΥ ΑΜΑΛΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ 19 05:39 10:50 16:22 26:31 Εγκατέλειψε
  MOELLER KENT DENMARK 2 05:36 09:37 14:44 Εγκατέλειψε
  SKYTTE  SOEREN DANISH 5 05:36 09:37 14:45 Εγκατέλειψε
  JORG MARKUS SUISSE 8 05:40 09:46 14:51 Εγκατέλειψε
  ΣΟΦΡΑΣ ΜΙΧΑΗΛ ΕΛΛΗΝΙΚΗ 9 05:51 09:58 15:26 Εγκατέλειψε
  ΓΕΩΡΓΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗ 10 05:51 10:09 15:26 Εγκατέλειψε
  ΜΗΤΣΟΥ  ΘΩΜΑΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗ 20 06:13 10:28 16:14 Εγκατέλειψε
  ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗ 26 05:33 10:50 16:37 Εγκατέλειψε
  ΡΑΠΤΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗ 27 06:25 11:25 16:50 Εγκατέλειψε
  BRANDT MICHAEL GERMANY 23 06:55 11:40 16:59 Εγκατέλειψε
  ΖΙΑΜΠΑΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗ 18 05:20 Εγκατέλειψε
  ΓΙΟΓΙΑΚΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗ 28 06:25 Εγκατέλειψε
  ΑΡΙΣΤΕΙΔΟΥ ΠΕΤΡΟΣ ΚΥΠΡΙΑΚΗ 17 06:57 Εγκατέλειψε
  CHOWNSMITH LAURENCE BRITISH 6 Εγκατέλειψε
  RASMUSSEN KIM DANISH 13 Εγκατέλειψε

 

ΠΑΜΕ ΡΙΟ 2018 Τελικά Αποτελέσματα

RANK NAME COUNTRY No ST. 5  ERATINI KM.48,8 ST. 8  MARATHIAS  KM.77,4 ST. 11      RIO  KM.111,1
1 LESZKO ADAM POLISH 113 04:49 08:20 12:30
1 ΔΡΟΣΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗ 114 04:49 08:20 12:30
3 ΜΑΚΑΛΙΑΣ ΣΕΡΑΦΕΙΜ ΕΛΛΗΝΙΚΗ 107 05:20 09:29 14:20
4 ΧΑΤΖΗΣ ΑΔΑΜΑΝΤΙΟΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗ 101 06:23 10:45 15:52
5 ΞΕΝΟΥΛΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗ 118 05:39 10:09 16:24
6 ΜΠΑΤΖΟΓΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗ 103 06:23 10:45 16:42
7 ΚΟΛΟΚΥΘΑΣ  ΠΟΛΥΚΑΡΠΟΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗ 104 06:18 11:20 16:45
  ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ 117 05:36 09:17 Εγκατέλειψε
  ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗ 105 05:27 Εγκατέλειψε
  ΝΑΚΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗ 109 06:37 Εγκατέλειψε
  ΤΑΣΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗ 115 03:55 Εγκατέλειψε
  ΒΡΑΒΟΡΙΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗ 102 Εγκατέλειψε
  ΑΓΓΕΛΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ 106 Εγκατέλειψε
  AMARI  SERIF ΑΙΓΥΠΤΟΣ 108 Εγκατέλειψε
  ΞΕΣΦΙΓΓΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗ 110 Εγκατέλειψε
  ΣΤΑΘΗΣ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗ 112 Εγκατέλειψε
 

 

Αποτελεσματα προηγούμενων αγώνων

 

Αποτελέσματα 2017

 

Για να παρακολουθήσετε live τα αποτελέσματα του Δόλιχου και του δρόμου Πάμε Ρίο πατήστε ΕΔΩ

 

Αποτελέσματα 2016

 

Αποτελέσματα 2015

 

Αποτελέσματα 2014

 

Αποτελέσματα 2013

 

Αποτελέσματα 2012

all rights reserved | developed by Jetnet ©